• Project Name: Yangın Alarmı

Yangın Alarm Sistemleri

EGİS Elektronik Güvenlik ve İletişim Sistemleri olarak güvenliğinize önem veriyoruz. 20 yılı aşkın bir süredir yangın alarm sistemlerimiz ile can ve mal kaybı yaşamamanız için üstün teknoloji sistemler ve çözümler sunuyoruz.

Yangın alarm sistemlerinin başlıca amacı, yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek ve gerekli güvenlik birimlerine haber vererek, sizlerin can ve mal kaybınızı önlemektir. Adresli yangın alarm sistemleri ve konvansiyonel yangın alarm sistemleri ile güvenlik ihtiyacınızı karşılıyoruz.

Yangın alarm sistemlerinin yönetmeliklere ve standartlara uygun olarak tasarlanması, ihtiyaca en uygun yangın alarm sisteminin kurulması hayati bir önem taşımaktadır. Biz de sizlere bu anlamda yardımcı olabilmek için çalışıyoruz. Çünkü sizin hayatınız bizim için önemli…

Adresli Yangın Alarm Sistemi Nedir?

Orta ve büyük tipte işletme ve mekanlar için önerdiğimiz bu sistemde yangının hangi noktadan kaynaklandığı tespit edilebilir. Bu tip büyük mekanlarda yangının hangi dedektör veya dedektörlerden geldiğini hızlıca belirlemek, can ve mal güvenliği için büyük önem sağlar.

Neden Adresli Yangın Alarm Sistemi Kullanmalıyım?

Sistemde kullanılan tüm bileşenler özel bir adrese sahiptir. Bu bileşenler sürekli olarak ana kontrol paneli ile iletişim halindedir. Bu sayede sistemdeki tüm dedektörlerin anlık durumu ile ilgili bilgi alınabilir.

Fonksiyonellik açısından da adresli yangın alarm sistemleri, konvansiyonel ürünlere göre daha esnektir. Ayrıca farklı senaryolar ile sistem tasarlama imkanı verir.

Adresli Yangın Alarm Sistemi Nerelerde Kullanılır?

  • Okullar
  • Hastaneler
  • Büyük İş Yerleri
  • Fabrikalar
  • Oteller
  • Alışveriş Merkezleri
  • Spor Salonları

Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi Nedir?

Boyut olarak daha küçük ve dar mekanlarda tercih edilen bu sistem adresli sistemlere göre hem daha az maliyetli hem de kurulumu daha kolaydır. Bu sistemde dedektör bazında değil, bölge (zone) bazında uyarılar verilir. Bu sistemde buton ile dedektörler aynı hattın elemanları olarak işlev görür.

Neden Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi Kullanmalıyım?

Kullanacağınız alan küçük boyutlardaysa bu sistem sizin için yeterli olacaktır. Ekipman sayısı mekanın daha küçük olmasından dolayı daha azdır. Bu sayede adresli yangın alarm sistemine göre maliyeti daha uygundur.

Yangın Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Yangın can ve mal kaybı yaratabilen büyük bir felakettir. Yayılma hızının büyüklüğü düşünüldüğünde ilk müdahaleyi kısa sürede yapmak hayati önem taşır.

Sistemde bir yangın paneli bulunur. Panel, dedektör ve buton gibi çeşitli tip algılama elemanlarından gelen uyarıları değerlendirir ve siren, flaşörier gibi uyarı elemanlarını aktif hale getirir. İlk uyarılarla birlikte başta itfaiye olmak üzere, bölgenin kolluk kuvvetlerine haber gönderilir. Eş zamanlı olarak belirlenen telefon numarası ile entegre edilebilen yangın alarm sistemleri sizlere de durumu bildirir.

Egis'e Ulaşın

0216 318 58 35 numaralı telefondan veya iletişim sayfasındaki iletişim formundan bizlere kolayca ulaşın.

Randevu Oluşturalım

Sizin için en uygun zamana randevunuzu oluşturalım.

Detaylı Kontrol Yapalım

Uzman ekibimiz evinizin ya da işyerinizin risk durumunu göz önünde bulundurarak analiz yapsın.

Uzman Ekibimiz İhtiyaçlarınızı Tespit Etsin

Tüm ihtiyaçlarınızı tespit edelim, projelendirelim.

Anahtar Teslim Montajınızı Yapalım

Montaj ekibimiz anahtar teslim montaj işlemlerini gerçekleştirsin.

Güvende Kalmanızı Sağlayalım

EGİS olarak tüm muhtemel senaryoları test edip güvende kalmanızı sağlayalım.

Neden EGİS Elektronik?

Tüm yangın alarm sistemlerinin belirli standartlarda üretilmesi gerekmektedir. EGİS Elektronik olarak biz de sizin bu standartlarda korunmanızı sağlıyoruz. Ülkemiz, Avrupa Birliği tarafından belirlenmiş olan yangın algılama ve ihbar sistemleri için hazırlanmış olan EN54 başlığı altındaki kalite standartlarına tabidir.

20 Yıllık Deneyim

Uygun Fiyatlar

Profesyonel Montaj

İleri Teknoloji Ürünler

Deneyimli Uzman Ekip

Mobil Cihazlarla Yönetim

X